IMGP7691

A1 – motocikli, kuru motora darba tilpums nepārsniedz 125 kubikcentimetrus,
jauda nepārsniedz 11 kilovatus un jaudas attiecība pret svaru nepārsniedz 0,1
kilovatu uz kilogramu, kā arī tricikli, kuru jauda nepārsniedz 15 kilovatus;

A2 – motocikli, kuru jauda nepārsniedz 35 kilovatus, jaudas attiecība pret svaru nepārsniedz 0,2 kilovatus uz kilogramu un kuri nav atvasināti no transportlīdzekļiem, kuru jauda ir vairāk nekā divas reizes lielāka.

A – motocikli, kā arī tādi tricikli, kuru jauda pārsniedz 15 kilovatus.

Kā notiek apmācība?

Braukšanas apmācības laikā instruktors skaitās vadītājs un avārijas gadījumā tieši viņš nes atbildību. Kad Jūs mācaties vadīt auto, instruktors sēž blakus un jebkurā brīdī var izlabot Jūsu pieļauto kļūdu. Viņš piebremzēs, palīdzēs apbraukt šķērsli, norādīs uz gājēju, kuru Jūs varat nepamanīt.

Ar motociklu viss ir savādāk. Instruktors nesēž Jums blakus. Viņš brauc aiz Jums mašīnā un dod komandas ar rācijas palīdzību. Viņš, protams, pabrīdinās Jūs par jebkuru bīstamo situāciju, pateiks ko darīt un piesegs ar savu mašīnu. Bet palīdzēt kritīskajā situācijā gandrīz nevarēs.

Elkin1

Tāpēc apmācība sākas uz laukuma. Tur Jūs ne tikai mācaties izpildīt nepieciešamās figūras, bet arī pierodat pie motocikla. Mēdz būt arī kritieni, taču tas nav bīstami, jo ātrums uz laukuma nav liels.

Figūru izpilde CSDD eksāmenā.

Braukšana ceļu satiksmē sākas tikai tad, kad instruktors ir pārliecināts par Jūsu drošību uz ceļa.
Jūs izbraucat vietas ar dažādu satiksmes intensitāti un ceļa posmus ārpus pilsētas, kur jāsasniedz ātrums 90 km/st, kā arī diennakts tumšajā laikā un nelabvēlīgos ceļa apstākļos.

Tiklīdz Jūs varēsiet droši un bez kļūdām braukt pa pilsētu, Jūs tiekat pielaists pie CSDD eksāmena.

Eksāmenu var kārtot tikai laika periodā no 1. aprīļa līdz 1. oktobrim.